> Služby

Již od roku 2004 provozujeme solárium v Klatovech v OD Klatovan s pomocí špičkových německých strojů značek Ergoline, Megasun a UWE. Zářivkové trubice pravidelně vyměňujeme podle pokynů výrobce. Ke každé výměně trubic je vystaven servisní certifikát, který je zákazníkům k nahlédnutí k dispozici u jednostlivých strojů v kabinách. Splňujeme nejpřísnější evropskou normu 0,3 W/m2 pro bezpečné opálení. Připraveny jsou 3 klimatizované stroje pro horizontální opalování celého těla a jedna kabina pro vertikální opalování s možností vypnout obličejovou část. Pro soukromí zákazníků jsou přístroje umístěny po jednom v oddělených kabinách. Pohledy do některých kabin najdete ve fotogalerii.

Stálí zákazníci mají výrazné slevy!

Poučená obsluha našeho solária ráda pomůže a vysvětlí nejen obsluhu jednotlivých přístrojů ale také poradí s výběrem solární kosmetiky a doby opalování v závislosti na fototypu zákazníka. Fototypů je několik a svůj fototyp můžete určit pomocí následující jednoduché tabulky:

Fototyp 1

kůže po vystavení slunci vždy zčervená , tzn. kůže, která je obvykle ukryta pod oděvem. Kůže se velmi snadno a velmi rychle spálí a zrudne. Osoba tohoto fototypu mívá světlé nebo rezavé vlasy, pihy a světlou kůži, která nepigmentuje.

Fototyp 2

Kůže, která je obvykle ukryta pod oděvem, se po vystavení slunci opálí do červena , slabě pigmentuje. Osoba tohoto fototypu mívá světlé vlasy a světlou kůži. Snadno se spálí.

Fototyp 3

Kůže, která je obvykle ukryta pod oděvem, se po vystavení slunci se opálí slabě snědě, někdy do červena,pigmentuje a zřídka se spálí. Osoba tohoto fototypu mívá světlou kůži, hnědé i tmavší vlasy.

Fototyp 4

Osoba tohoto fototypu se se po vystavení slunci nespálí. Její kůže velmi dobře pigmentuje, mívá snědou kůži i v období bez slunečního svitu ,tmavěhnědé až černé vlasy.

Prodáváme rovněž solární kosmetiku. Solární kosmetika je určena výhradně pro opalování v soláriu! Cílem používání solární kosmetiky je vyšší a trvalejší efekt zhnědnutí kůže. Dalším cílem je dodat pokožce zvlhčující a vyživující látky, které zajistí její pružnost. Při opalování v soláriu je třeba odlišit solární kosmetiku určenou pro obličej a dekolt. Pokožka obličeje a dekoltu je daleko více vystavena povětrnostním vlivům než kůže jinde na těle. Pro doplnění tekutin nabízíme slazené a neslazené nealkoholické nápoje.

Proč navštívit solárium?

Solárium má v řadě případů pozitivní účinky na lidský organismus.

 • Mezi nejvýznamnější patří:
 • zlepšení krevního oběhu
 • posílení imunitního systému
 • syntéza důležitého vitamínu D
 • prevence proti depresi z nedostatku světla -tvorba serotoninu
 • příznivý vliv na sexuální aktivitu
 • příznivý vliv na některé projevy akné

Kdy návštěvu solária odložit?

Návštěvu solária odložte :

 • pokud užíváte antibiotika
 • pokud právě trpíte kožním onemocněním nebo alergií na slunce
 • užíváte-li jiné léky, poraďte se o vhodnosti opalování s lékařem
 • vs lékařem se poraďte o opalování také v případě očních poruch a po operacích.